Categorized | Kalorie

Kaloryczność jedzenia typu Fast – Food

Posted on 09 września 2015

images (86)O tym, że jedzenie typu Fast – food nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie wiemy od dawna. Jednak nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę z ilości kilokalorii przyjmowanych wraz z tym pożywieniem. Ludzie powinni unikać tego typu posiłków. Wiadomo, że jeśli zjemy go raz na jakiś czas, na przykład raz na 3 miesiące nie zaszkodzi nam. Są na świecie jednak osoby, u których tego typu pożywienie znajduje się w codziennym jadłospisie. Ludność ta zwykle cierpi na otyłość.

Nie  zdaje sobie jednak sprawy, że powinna odżywiać się w sposób racjonalny oraz zmienić swoją dietę na zdrowszą. Wysoka kaloryczność tego jedzenia pochodzi między innymi z niewłaściwej jego obróbki cieplnej. Zawiera bardzo dużą ilość tłuszczu. Już kaloryczność hot-doga wynosi około 600 kilokalorii, co często jest jedną czwartą zapotrzebowania dziennego na energię. Wśród tego typu żywności znajduje się także dużo innych składników, niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie.

Jest tam sól kuchenna, cukier w dużych ilościach, rożnego typu tłuszcze, oraz często dodatki takie jak konserwanty. Istnieją kraje, w których zaczyna się walkę z tego typu żywnością. Osoby mieszkające tam zwykle nie mają czasu przyrządzać posiłków samemu w domu ponieważ mają inne obowiązki. Łatwiej jest im kupić je za często niską cenę. Dają chwilowe poczucie sytości.

Leave a Reply

?>